Контакт

Актуелно

Европа35 минути

Вакцинираните во Германија ќе бидат ослободени од многу мерки

Пo Долниот дом на германскиот парламент, Бундестагот, денеска и Горниот дом, Бундесратот, исто така, го одобри владиниот декрет со кој...

Македонија2 часа

Пендаровски: Полицијата мора да е деполитизирана и департизирана

Шефот на државата, Стево Пендаровски, е задоволен од работата на полицијата, гледа напредок, но смета дека реформите мора да продолжат....

Македонија2 часа

ВМРО-ДПМНЕ од утре почнува со акција „Пратениците со народот“ и ќе посети 500 села

Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ од утре, 8 мај, до 30 мај почнуваат со акција под мотото – „Пратениците со народот“ за...

Свет3 часа

Путин: „Спутник В“ е сигурен како калашников

Руските препарати против коронавирусот се најбезбедни денес, тие се едноставни и сигурни, а во странство се споредуваат со автоматската пушка...

Свет4 часа

„Твитер“ го укина профилот што пренесуваше коментари на Трамп

Социјалната мрежа „Твитер“ го суспендира профилот на лицето кое поставуваше објави на поранешниот американски претседател Доналд Трамп од новата платформа...