Контакт

Актуелно

Македонија6 минути

Манчевски: Повисоки плати и поголема заштита за инспекторите

Повисоки плати, поголема заштита за инспекторите со законот за инспекциски надзор, изјави министерот за информатичко општество и администрација, Дамјан Манчевски....

Македонија28 минути

МЗЗПР: Работодавачите да ги пријават настраданите од автобуската несреќа за дополнителни бенефиции

Според Законот за безбедност и здравје на работа, сите патници што настрадаа во автобуската несреќа кај селото Ласкарци, а кои...

Свет33 минути

Трамп ѝ го забрани враќањето во САД на Американка која била членка на ИД

Американскиот претседател, Доналд Трамп, вчера го забрани враќањето во САД на 24-годишната Хода Мутхана, која била дел од Исламска држава...

Свет58 минути

(Видео) Голем пожар во главниот град на Бангладеш, најмалку 78 мртви

Во голем пожар што избувна во станбена зграда во стариот дел на Дака, главниот град на Бангладеш, загинаа најмалку 78...

Свет1 час

Путин: Русија мора да направи сопствен интернет

Русија мора да создаде сопствени самостојни делови од интернетот во случај Западот да го блокира пристапот до глобалната мрежа, рече...