Контакт

Актуелно

Македонија1 минута

Османи: Францускиот предлог и протоколот се два неповрзани процеси

Министерот за надворешни работи Бујар Османи во синоќешното гостување на Националната телевизија, истакна дека францускиот предлог и протоколот се два...

Македонија2 часа

Сончево и топло време, попладне пороен дожд и грмежи

Времето претпладне ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена облачност. Попладне и во вечерните часови ќе има...

Свет13 часа

(Видео) Масовно пукање на парада во САД, има мртви, напаѓачот и натаму е во бегство

Празничната парада во САД на 4 јули се претвори во хаос, врескање и паника кога имаше пукање за време на...

Регион13 часа

Рама: Три години организираме свадба и чекаме да дојде невестата од Брисел, но таа не доаѓа

Албанскиот премиер Еди Рама рече дека неговата земја организира свадба веќе три години и дека чека невестата да пристигне од...

Македонија15 часа

Хакерски напад на фејсбук-страницата на УКИМ

Универзитетот „Св. Кирил и Методиј“ во Скопје соопшти дека е изведен хакерски напад на нивната фејсбук-страница и оти таа моментно...