Контакт

Актуелно

Македонија1 час

Одобрени средствата за ААВМУ за мониторинг на изборите во медиумите

Владата ја усвои одлуката за одобрување средства од буџетот на Република Северна Македонија во износ од 5.277.000 денари на Агенцијата...

Регион2 часа

Почна потрагата по 143 исчезнати мигранти во Шпанија

Шпанските власти почнаа со потрагата по 143 лица, кои се пријавени како исчезнати на мигрантската рута кон Канарските Острови во...

Регион3 часа

(Видео) Милорад Додик: Збогум, Босно, добредојде РС-егзит!

„Високиот претставник е подлец, се обидува да подметне одлуки и закони настрана од Дејтон“, изјави спрскиот член на Претседателството на...

Македонија3 часа

(Видео) Чулев: Спасовски треба да одговори дали има тонски записи од ПИ-мерките за „Рекет“

Тројца службеници од МВР по налог на Обвинителството ги спровеле посебните истражни мерки за случајот „Рекет“, потврди техничкиот министер за...

Македонија4 часа

Спасовски – Сасоли: Реформите и новата методологија се важни чекори кон почнување преговори за членство во ЕУ

Техничкиот премиер, Оливер Спасовски, оствари средба со претседателот на Европскиот парламент (ЕП), Давид Марија Сасоли. На средбата, на која присуствуваше...