Контакт

Актуелно

Македонија1 час

„Владата на СДС-ДУИ во заминување остави 100.000 граѓани без право на глас“, вели партијата Левица

„Анти-македонскиот двоец СДС-ДУИ, кој е при крај на своето криминално владеење, во Собранието гласаше против продолжување на важењето на пасошите...

Европа2 часа

(Видео) Во Индија нападната шпанска блогерска двојка; Фернанда: „Седум луѓе ме силуваа“

Шпанската блогерска двојка Винсенте и Фернанда, кои биле на патување со мотор во Индија, на социјалните мрежи објавија дека група...

Свет4 часа

Потпретседателката на Бајден: Нема оправдување за Израел, луѓето во Газа гладуваат

Американскaта потпретседателка, Камала Харис, повика на итно спроведување на шестнеделниот прекин на огнот во Газа за да се овозможи проток...

Свет4 часа

(Видео) Вонредна состојба на Хаитите: банди упаднаа во затвор, ослободија 4.000 затвореници

Вооружени банди упаднаа во затвор во главниот град на Хаитите и ослободија голем број затвореници. Повеќето од околу 4.000 мажи...

Македонија4 часа

(Видео) Трамп ги помеша Обама и Бајден на митинг

Доналд Трамп (77) го помеша Барак Обама со Џо Бајден на завчерашниот митинг во Вирџинија, што покрена нови прашања за...