Контакт

Актуелно

Европа9 часа

Романската обвинителка Ковеси ќе гони криминал во ЕУ

Романската обвинителка за борба против корупција Лаура Кодрута Ковеси речиси сигурнo ќе стане првата обвинителка на ниво на ЕУ и...

Европа10 часа

(Видео) Драматични снимки од спасување на пилот на Ф-16 што се урна во Франција

Француските екипи за итни случаи спасија пилот на белгиски Ф-16, кој утрово откако се катапултирал, паднал на далновод. Воениот авион...

Економија12 часа

Ќе се зголемува производството на струја од ветерниот парк во Богданци

Генералниот директор на АД Електрани на Северна Македонија (ЕСМ), Васко Ковачевски, во Богданци порача дека тамошниот ветерен парк ќе се...

Спорт13 часа

Давитков распали на ФБ по отказот: Антиќ ми рече, не се замарај со „ОВИЕ“!

Поранешниот кошаркар, Јорданчо Давитков е сменет од селекторската функција во машката македонска сениорска кошаркарска репрезентација. Тој откако денеска доби официјалниот...

Македонија14 часа

Персонализираната „Скопска“ траела само 4 години, граѓаните мора да ја заменат на свој трошок

Граѓаните што поседуваат персонализирана картичка „Скопска“ за возење со автобусите на ЈСП ќе мора да ја заменат со нова ако...