Контакт

Актуелно

Македонија7 минути

Лазаревски: Концесионерот на „Дрисла“ имаше обврска да инвестира 70 милиони евра, но останавме со купишта ѓубре

Со депонијата „Дрисла“ повторно ќе управува Градот Скопје што значи дека ние граѓаните повторно сме сопственици на градската депонија, изјави ...

Регион26 минути

„Танјуг“: Во февруари ЕУ ќе ја претстави новата методологија за проширување

Европската комисија би требало предлогот за новата методологија во процесот на пристапување кон ЕУ да го претстави на 5 февруари,...

Свет1 час

Уапсени 23 лица за шверцување 10.000 мигранти во Велика Британија

Во Франција и Холандија уапсени се 23 лица осомничени за шверцување околу 10.000 мигранти, кои во ладилници биле пренесувани во...

Економија2 часа

Украина сака Германија да управува со нејзините железници во рок од 10 години

Украина планира своите железници да ги отстапи на „Дојче бан“ на десетгодишно управување, изјави денеска украинскиот премиер Алексеј Гончарук за...

Економија3 часа

Швајцарија во чест на Ајнштајн го искова најмалиот златник во светот

Швајцарија искова толку мал златник што треба да се гледа од многу блиску за на него да се забележи ликот...