Контакт

Актуелно

Македонија17 минути

(Видео) Јанушев: Ова е политички прогон врз ВМРО-ДПМНЕ

По денешното судско рочиште за предметот „Талир“, генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев, изјави дека се работи за политички прогон...

Црна хроника2 часа

Воз удри во карпа на пругата Кичево – Скопје, повредени нема

Поради одрон на пругата кај Лакавица, изутринава патничкиот воз што сообраќа на релација Кичево-Скопје излетал од шините. Според првичните информации,...

Регион2 часа

Деветнаесет години го криела телото на сестра ѝ во ладилник

Хрватската полиција пронајде тело на жена во ладилник, во куќа во местото Меѓумурје. Како што пренесуваат хрватските медиуми, најверојатно се...

Свет2 часа

Берлин ќе ја прекине екстрадицијата на германски државјани во Британија по брегзит

Германија ќе ја прекине екстрадицијата на своите граѓани во Британија веднаш по повлекувањето на Велика Британија од Европската Унија дури...

Свет4 часа

Jеменската влада и Хутите постигнаа договор за повлекување на војниците од Ходеида

Владата на Јемен, поддржана од ОН и Саудиска Арабија, постигна договор со бунтовничките Хути за прераспоредување на војниците од пристанишниот...