Контакт

Актуелно

Свет2 часа

Најмалку 42 загинати во новите израелски напади на Газа, срушени се три згради

Во израелски воздушни напади врз градот Газа урнати се три згради и убиени најмалку 42 лица, соопштија денес палестинските здравствени...

Црна хроника2 часа

Во Дебарца на дело фатени дрвокрадци, шумочуварот на самото место со жиг им ги бележел дрвата

Во утринските часови на 15 мај, во атарот на селото Лактиње, општина Дебрца, полициски службеници извршиле контрола, при што затекнале...

Македонија6 часа

Филипче: Сите граѓани на Скопје над 40 години добија термини за вакцинација

Министерот за здравство Венко Филипче во објава на социјалните мрежи вели дека сите граѓани на Скопје над 40 години добиле...

Црна хроника7 часа

Повеќе повредени во судир меѓу камион и патничко возило

Вчера во 14.50 часот во СВР Скопје било пријавено дека на крстосница од бул.„Александар Македонски“, ул.„Интернационални бригади“ и ул.„16. Македонска...

Македонија7 часа

Димитров за грчкиот весник „Та Неа”: Соработката е инвестиција во стабилноста

Вицепремиерот за европски прашања Никола Димитров е уверен во како што вели, историското значење на Преспанскиот договор бидејќи истиот отвора...