Контакт

Актуелно

Црна хроника3 часа

Бегалец од затвор извршил 12 кражби во Охрид

СВР Охрид до надлежното Јавно обвинителство Охрид, поднесе кривична пријава против С.А.(29) од Охрид поради извршени 12 тешки кражби. Како...

Македонија4 часа

Димитров и Коѕијас разменија твитови по повод една година од преспанскиот договор

Поранешниот грчки министер за надворешни работи, Никос Коѕијас, на својот твитер-профил објави заедничка фотографија со министерот за надворешни работи на...

Македонија6 часа

Општина Центар ќе урива нелегални тераси на кафулиња на „Партизанска“

Општина Центар почна со отстранување нелегални тераси на повеќе од 20 угостителски објекти, а како што информираат од таму, во...

Екологија8 часа

Во јапонска населба отпадот се сортира во дури 45 категории

Пластика, хартија, метал? Ова е најчестата класификација, но во јапонската населба Камикацу, која до 2020 сака да стане населба без...

Економија8 часа

ЕУ размислува да воведе екоданоци што би ги поскапеле авиобилетите

Европските земји разгледуваат можност за воведување нови даноци во авиосообраќајот поради загадувањето што се создава, кои значително би ги зголемиле...