Контакт

Актуелно

Свет12 минути

Трамп ќе го објави големиот мировен план за Израел пред посетата на Нетанјаху

Американскиот претседател Доналд Трамп конечно ќе го открие својот ‘одличен’ план за мир на Блискиот Исток пред израелските лидери да...

Македонија16 минути

Локвенец: Свесното блокирање на законот за одбрана од ВМРО-ДПМНЕ ќе ја врати земјата децении назад

ВМРО-ДПМНЕ да престанат со деструктивното однесување и ситно партиските политики и да дадат поддршка на законот за одбрана, кој е...

Црна хроника34 минути

Кривична за маж од Кичево кој се изживувал врз неговите коњи

Полицијата поднесе кривична пријава против 41-годишен маж од село Србјани за мачење на животни. Според информациите на МВР, А.А.(41) од кичевското...

Црна хроника2 часа

Повредени двајца пешаци во Струмица, возачот избегал

Две жени пешаци се повредени во сообраќајна несреќа кога во нив удрил автомобил, а возачот избегал. Според информациите на МВР,...

Свет3 часа

(Видео) Принцот Чарлс не се ракуваше со американскиот потпретседател Мајк Пенс

Принцот Чарлс не се ракуваше со американскиот потпретседател Мајк Пенс, а снимката од настанот стана многу прегледувана и ги натера...