Контакт

Актуелно

Европа6 минути

(Видео) Најмалку осум деца и учител убиени во пукање во Русија

Според првичните информации од руските медиуми, шест деца и наставник биле убиени во пукање во рускиот град Казањ. Но, бројката...

Свет48 минути

Америка со порака: Веднаш да запрат ракетните напади врз Израел

Државниот секретар на САД, Ентони Блинкен, рече дека ракетните напади врз Израел од Појасот Газа треба веднаш да се запрат....

Европа1 час

Во Англија првпат по 14 месеци нема забележани случаи на починати до Ковид-19

За првпат по 14 месеци не се забележани смртни случаи поврзани со коронавирус во Англија, Шкотска и Северна Ирска. Пермиерот...

Македонија2 часа

Сончево и топло со температури до 29 степени

Времето денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен, а долж Повардарието...

Свет2 часа

Во САД дозволена вакцината на „Фајзер/Бионтек“ за деца од 12 до 15 години

Соединетите Американски ржави ја одобрија вакцината на „Фајзер/Бионтек“ против Ковид-19 за деца постари од 12 години, објави американската администрација за...