Контакт

Актуелно

Македонија29 минути

(Видео) Спасовски: Развиореното знаме во НАТО е симбол на безбедна и просперитетна иднина

Како дел од свечената и церемонијална завршница на стапување на нашата земја во полноправно членство во НАТО, денеска истовремено беа...

Свет52 минути

Нетанјаху во самоизолација, негов соработник има коронавирус

Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху се наоѓа во самоизолација бидејќи негов соработник, пратеник, е позитивен на коронавирусот. Нетанјаху до утре треба...

Економија3 часа

Во рок од четири дена лоцирани над 60 трговици, кои ги зголемиле цените на лимоните

Државниот пазарен инспекторат периодов, покрај контролите на угостителските објекти и на трговците, ги контролира и замрзнатите цени на одредени производи...

Регион3 часа

Во Хрватска 790 заболени од коронавирус, 64 излекувани

Во Хрватска се потврдени 77 нови случаи на заразени со коронавирус, со што вкупната бројка на заболени се искачи на...

Свет5 часа

Еден ден пред самоубиството германскиот министер барал помош од ЕУ поради коронавирусот

Германија е во шок по смртта на министерот за финансии во покраината Хесен, Томас Шафер, кој во саботата си го...