Контакт

Актуелно

Економија50 минути

Над 50 компании на македонско-бугарски бизнис-форум во Скопје

Денеска, ќе се одржи бизнис-форум „Македонија-Бугарија 2019“, кој се организира по иницијатива на заменик-претседателот на Владата задолжен за економски прашања,...

Економија9 часа

Џенгфеи: „Хуавеј“ не ги шпионира корисниците

Основачот и директор на компанијата „Хуавеј“, Рен Џенгфеи, реши да го прекине молкот и ѝ се обрати на јавноста по...

Македонија10 часа

Алијанса за Албанците: Бегството на Никола Војминовски покажува дека затворите се изградени само за Албанците

Неодамнешното бегство на Никола Војминовски и амнестијата на другите осуденици за 27 април покажува дека затворите се изградени само за...

Свет11 час

Бразил и Аргентина: Мадуро е диктатор

Претседателите на Бразил и Аргентина соопштија дека во Венецуела владее диктатура. „Повторно ја осудуваме диктатурата на Николас Мадуро. Не ја...

Македонија12 часа

На жителите од отсечените села на Скопска Црна Гора со хеликоптер им е доставена храна

Центарот за управување со кризи (ЦУК), во координација со АРМ и со припадници на Црвениот крст денеска со хеликоптер на...