Контакт

Актуелно

Македонија37 минути

(Видео) Кинези вербално нападнати во Скопје: „Коронавирус, мрш во Кина“

На социјалните мрежи кружи видео на кое се слуша како извесно лице вербално напаѓа и навредува кинески државјани во центарот...

Европа2 часа

Европскиот парламент го одобри договорот за брегзит

Европскиот парламент вечерва даде конечно одобрение на британскиот договор за излегување од Европската Унија обезбедувајќи на тој начин брегзитот да...

Свет2 часа

„Луфтханза“, „Бритиш ервејс“, „Аустријан ерлајнс“ и „Свис“ ги запреа летовите за Кина

„Луфтханза“, „Бритиш ервејс“, „Аустријан ерлајнс“ и „Свис“ ги запреа летовите за Кина до 9 февруари поради коронавирусот. Од Австрија последниот...

Спорт5 часа

Стив Кер: Само несреќата на Дражен може да се спореди со оваа трагедија

Екс-кошаркарот Стив Кер како играч освои пет НБА прстени, од тие три со Мајкл Џордан, со Пипен, Кукоч, со Булси....

Македонија7 часа

МЖСПП: Првата тура на опасен отпад од „ОХИС“ е пристигната во Базел

Според податоците добиени од „Екоцентар 97“ ДООЕЛ Скопје, на 14.01.2020 се направи првиот извоз на отпадни хемикалии согласно проектот „Отстранување,...