Контакт

Актуелно

Македонија2 часа

Ковачевски: Нечија агенда стои зад вчерашните случувања на северот на Косово

Премиерот Димитар Ковачевски ги осуди немирите на северот на Косово коментирајќи дека ваквите акти на насилство никому не му се...

Македонија2 часа

Петровска за Косово: Време е политичките лидери да носат мудри одлуки, ја следиме состојбата, граѓаните се безбедни

Министерката Славјанка Петровска денеска на прес-конференцијата со норвешкиот министер за одбрана, Бјорн Арилд Грам, на новинарско прашање зборуваше и за...

Црна хроника3 часа

Маж почина кога со мотокултиваторот што го управувал излетал од патот

Вчера, во 12.40 часот, во ОВР Делчево било пријавено дека на патот Делчево – планина Голак, над манастирскиот комплекс „Балаклија“,...

Регион4 часа

Познат идентитетот на тројцата убиени Срби, но државата сè уште не соопштува официјални податоци

Познат е идентитетот на тројцата убиени Срби, кои настрадаа во нападот врз косовската полиција и убиството на косовски полицаец вчера...

Свет5 часа

(Видео) Сондата со примерок од опасниот астероид стигна на Земјата

Сондата со примерок од астероидот Бену слета на Земјата во неделата. Научниците на НАСА се надеваат дека материјалот може подобро...