Контакт

Актуелно

Македонија10 минути

МЗЗПР: Работодавачите да ги пријават настраданите од автобуската несреќа за дополнителни бенефиции

Според Законот за безбедност и здравје на работа, сите патници што настрадаа во автобуската несреќа кај селото Ласкарци, а кои...

Свет14 минути

Трамп ѝ го забрани враќањето во САД на Американка која била членка на ИД

Американскиот претседател, Доналд Трамп, вчера го забрани враќањето во САД на 24-годишната Хода Мутхана, која била дел од Исламска држава...

Свет40 минути

(Видео) Голем пожар во главниот град на Бангладеш, најмалку 78 мртви

Во голем пожар што избувна во станбена зграда во стариот дел на Дака, главниот град на Бангладеш, загинаа најмалку 78...

Свет58 минути

Путин: Русија мора да направи сопствен интернет

Русија мора да создаде сопствени самостојни делови од интернетот во случај Западот да го блокира пристапот до глобалната мрежа, рече...

Свет2 часа

Мадуро ја контролира ситуацијата во Венецуела

Венецуелскиот претседател, Николас Мадуро, ја контролира ситуацијата во земјата, изјави за ТАСС рускиот амбасадор во Каракас, Владимир Заемски. Заемски истакна дека...