Контакт

Актуелно

Свет57 минути

(Видео) 48 луѓе го загубија животот во пожарите во Калифорнија

Бројот на загинати во пожарите во северниот дел на Калифорнија се зголеми, досега најмалку 48 лица го загубиле животот, а...

Македонија1 час

Обезбедени 98 милиони денари за намалување на аерозагадувањето

На денешната седница на Владата на Република Македонија беше разгледан и усвоен предлог за план и мерки за утврдување програма...

Македонија2 часа

„Анима мунди“ бара надлежните итно да преземат мерки и законски оневозможат злоупотреба на коњите како превозно средство

Од „Анима мунди“ преку соопштение ги повикаа надлежните институции (АХВ, МВР) и нивното раководство, како и градоначалниците итно да преземат...

Регион2 часа

Штрајк на грчките државни службеници поради мерките за штедење

Грчките државни службеници почнаа еднодневен штрајк поради мерките за штедење и бараат зголемување на платите и пензиите, како и укинување...

Регион3 часа

Премиерите од Западен Балкан поканети на состанок во Виена

Австрискиот канцелар, Себастијан Курц, ги повикал на работен состанок во Виена премиерите на земјите од Западен Балкан. Како што пренесува...