Контакт

Актуелно

Македонија2 часа

Министерство за здравство: Нема нов тендер, уништен е турски инсулин без проверен ладен ланец и без сертификат

ВМРО-ДПМНЕ да престане да манипулира сакајќи да собере политички поени на сметка на здравјето на пациентите, реагира министерството за здравство...

Свет2 часа

Рестораните во Саудиска Арабија не мора веќе да имаат одделни влезови за мажи и жени

Рестораните во Саудиска Арабија повеќе нема да мора да имаат посебни влезови за жени и мажи, соопшти Министерството за локален...

Свет2 часа

(Видео) Затворска и парична казна за лидерот на левицата во Франција поради заплашување полицаец

Францускиот суд на крајно левичарскиот лидер, Жан-Лук Меленхон му додели тримесечна условна затворска казна и парична казна од 8 илјади...

Македонија4 часа

(Видео) Андоновска: Дел од инсулинот кој беше уништен, имаше рок до јули идната година

Aферата ИНСУЛИН ја признаа од Министерството за здравство. Сега јавноста ќе ја дознае целата вистина. Кога министерството не сака да...

Свет4 часа

Четиригодишни близначки се ослободиле од седиштата во автомобилот и се спасиле од смртоносна несреќа

Четиригодишни бизначки во САД успеале да преживеат смртоносна несреќа, откако се ослободиле од нивните седишта во автомопбилот и се качиле...