Контакт

Актуелно

Европа7 часа

Москва воведува строги мерки: Баровите и рестораните достапни само за вакцинирани посетители

Градоначалникот на Москва, Сергеј Собјанин, нареди баровите и рестораните да служат само вакцинирани гости и оние кои ја прележале инфекцијата...

Економија8 часа

Намалувањето на ДДВ за струја усвоено од Владата

Владата го усвои предлогот на Министерството за финансии за намалување на ДДВ за електрична енергија за домаќинства, објави на социјалните...

Црна хроника10 часа

Вработени во МВР Кочани незаконски извршиле 409 набавки на храна и пијалаци

Кочанската полиција поднесе кривична пријава против Ј.С.(63) и Д.Н.(47), двајцата жители на овој град, поради сомнение за сторено кривично дело...

Македонија11 час

(Видео) Николоски: Сам дојдов да лобирам за датум за преговори, никој од власта не е во Луксембург

Денеска сум во Луксембург каде што се одлучува за тоа дали Македонија ќе почне преговори за членство со Европската унија,...

Регион12 часа

(Видео) Вучиќ: Зошто не ги одделивте Алепо и Хомс од Дамаск, само на Србите им одзедовте?

Во српското Собрание во тек е 5-та специјална седница, на која претседателот Александар Вучиќ ќе ги информира пратениците за текот...