Контакт

Актуелно

Македонија17 минути

МНР проверува дали Груевски е во Будимпешта

МНР ја проверува информацијата дали поранешниот премиер и пратеник Никола Груевски навистина е во Унгарија и дали побарал азил. ,,Во...

Македонија39 минути

Алијанса за Албанците: Владата и МВР да одговорат кои се актерите кои помогнаа во бегството на Груевски

По последните информации за тоа дека поранешниот премиер Никола Груевски е во Будимпешта, Алијансата за Албанците го повика Министерството за...

Македонија2 часа

(Видео) Изнемоштен коњ колабира на улица во Скопје

Изнемоштен коњ, кој влечeјќи запрежна кола, колабирал на улицата меѓу Тутунскиот комбинат и Полициската станица Пролет во Скопје. Според очевидци,...

Крвав четврток3 часа

Вељаноски со порака до Тодоров: Народот нека се собере

Од пораките што денеска се презентираат на рочиштето за 27 април од телефонот на поранешниот претседател на Собранието, Трајко Вељаноски,...

Свет3 часа

Мексиканскиот наркобос Ел Чапо со силно полициско обезбедување изведен пред судот во Њујорк

Судењето на мексиканскиот наркобос Хоакин Гузман, познат како Ел Чапо, почнува денеска во Њујорк, објави „Ројтерс“. Како што пренесува агенцијата,...