Контакт

Актуелно

Македонија16 минути

Променливо облачно време со температура до 24 степени

Времето претпладне ќе биде променливо облачно, а попладне облачноста ќе се намалува. Ќе дува главно умерен, на места засилен ветер...

Македонија40 минути

Без струја делови на Карпош и Сопиште

Од „ЕВН Македонија“ известуваат дека без електрична енергија ќе останат делови на Карпош и Сопиште. Од 9 до 14 часот...

Црна хроника11 час

Откриени насади со марихуана, приведени татко и син од Кавадарци

Полицијата откри насади со марихуана кај местото Јаворица, а притворени се татко и син кои се осомничени дека ги насадиле...

Свет12 часа

Турција негира дека соборила ерменски борбен авион

Претставник на турскиот претседател Фахретин Алтун негираше дека турски ловец соборил авион на ерменското Воено воздухопловство во воздушниот простор на...

Свет14 часа

Москва ги затвора училиштата на две недели

Москва од следниот понеделник ќе ги затвори училиштата на две недели поради брзиот раст на бројот на заразени со коронавирус....