Контакт

Актуелно

Свет14 минути

(Видео) Се наѕира крајот на бруталната граѓанска војна во Јемен

Претставниците на спротивставените страни во воените конфликти кои го разораа Јемен, денеска се ракуваа во присуствo на генералниот секретар на...

Европа2 часа

Не сакав да бидам претседател, им се довери Путин на руските ученици

Рускиот претседател, Владимир Путин, рече дека не ја избрал професијата шеф на државата кога тоа му го предложил првиот претседател...

Црна хроника4 часа

Приведени две лица поради пожарот во кафеаната „Мечка“

П.П. на возраст од 21 година и С.М. на возраст од 19 години, двајцата од Скопје, кои предизвикаа пожар во...

Свет4 часа

Кои се жртвите од нападот во Стразбур? Турист, новинар, улични музичари

Исламистичкиот терорист Шериф Чекат во нападот во Стразбур усмрти тројца луѓе од кои третиот им подлегна на повредите во болница....

Црна хроника5 часа

Тригодишно дете донесено починато на клиника

Тригодишно дете вчера било донесено починато на клиника. Според полицијата, околу 10 часот од страна на лекар од Детската клиника...