Контакт

Актуелно

Свет6 часа

Детали за крвавиот напад со нож: Франција претходно го одбила барањето за азил на Сириецот

На почетокот на овој месец, француските власти го одбиле барањето за азил на човекот кој денеска рани четири деца и...

Свет7 часа

Трамп бара ново судење за случајот со сексуална злоупотреба на писателката

Поранешниот американски претседател Доналд Трамп денеска побара ново судење во граѓанската тужба што против него ја покрена писателката Елизабет Џин...

Регион10 часа

Земјотрес од 4,8 степени ја погоди Атина

Земјотрес со јачина од 4,8 степени според Рихтер денеска попладне ја погоди атинската населба Перистери. Според податоците на веб-страницата специјализирана...

Македонија11 часа

Мостот „Беласица“ може делумно да биде пуштен, но да не ризикуваме, вели Арсовска

Мостот „Беласица“ може да биде пуштен веднаш за пешаци, велосипедисти и една лента покажале прелиминарните резултати, рече градоначалничката Данела Арсовска....

Црна хроника13 часа

(Видео) Запленети 120 килограми тутун и 19 илјади цигари

Денес, во координирана акција на Секторот за контрола и истраги на Царинската управа и Единицата за економски криминал при Одделот...