Контакт

Актуелно

Македонија27 минути

МНР: Декларацијата усвоена во бугарското собрание не соодветствува на договорената политика

Министерството за надворешни работи соопшти дека собраниската декларација за наводна „ескалација на агресивни антибугарски активности во Македонија“, усвоена денеска, на...

Македонија1 час

(Видео) Адвокатот на Лидија Димова: Не ги злоупотребила фондовите

Ексдиректорката на Националната агенција за европски образовни програми и мобилност, Лидија Димова, не ги злоупотребила фондовите. Ова го тврди нејзиниот...

Македонија3 часа

Три возила се судрија на Стража: превртено комбе, возачот повреден

Три возила се судриле, а комбе со скопски регистарски таблички е превртено пред превојот Стража. Од МВР за „Макфакс“ велат...

Македонија5 часа

(Вознемирувачка снимка) „Анима мунди“: Ние сме опкружени со дивјаци, а животните во Македонија се изложени на терор

„Анима мунди“ објави вознемирувачко видео на кое се гледаат две лица како измачуваат куче. Го држат врзано и го удираат...

Економија5 часа

Греењето во Скопје ќе биде исто за сите потрошувачи, од 6 до 22 часот и внатрешна температура меѓу 20 и 21 степен

АД ЕСМ ја известува јавноста дека спроведе промени во системот на греење на град Скопје во правец на стандардизирање и...