Контакт

Актуелно

Свет6 часа

Трамп: Прво тенкови, па потоа нуклеарно оружје

Конфликтот во Украина би можел да ескалира во нуклеарна војна поради префрлањето на западните тенкови во Киев, изјави поранешниот американски...

Македонија8 часа

(Видео) Премиерот на Апасиев му читаше дефиниција за параноја, лидерот на Левица возврати со цитат од филозоф

Премиерот Димитар Ковачевски одговарајќи на прашање од пратеникот Димитар Апасиев му цитираше дефиниција од „Википедија“ за тоа што е паранонија....

Македонија10 часа

Потврдена ослободителната пресуда за велешанката Пале Иловска

Скопскиот Апелационен суд ја потврди ослободителната пресуда за велешанката Павлинка (Пале) Иловска, која лани со нож го усмрти својот насилен...

Македонија12 часа

Пендиков преместен од одделението за интензивна нега

Општата состојба на охриѓанецот Христијан Пендиков се подобрува и тој од интензивна нега е преместен на одделението за орална хирургија....

Македонија12 часа

Евроамбасадорот Гир: Изјавата на Џамбаски за Пендаровски е неприфатлива

Евроамбасадорот Дејвид Гир излезе со осуда за вчерашната изјава на европратеникот Ангел Џамбаски оценувајќи дека таквите изјави се неприфатливи и...