Контакт

Актуелно

Вести5 часа

Заминува ли Вагнер од Украина: Има гласини дека Пригожин планира да се фокусира на Африка

Шефот на руската платеничка група, Вагнер, најверојатно ќе го сврти своето внимание од војната во Украина, објави „Блумберг“ во четвртокот,...

Регион8 часа

Владата на Република Српска по налог на Додик ги прекина односите со САД и Британија

Владата на Република Српска денеска донесе одлука за прекин на соработката со амбасадите на САД и Велика Британија во БиХ,...

Економија8 часа

Бектеши: Домашните производители на брашно следната недела ќе ги намалат цените

Производителите на брашно во државата следната недела дополнително ќе ја намалат цената на брашното, објави министерот за економија Крешник Бектеши...

Фото „Либертас“ Фото „Либертас“
Регион8 часа

(Фото) Полицајци во Црна Гора мачеле луѓе со струја, ги гушеле, тепале и киднапирале: служеле во кавачкиот клан

Голем број поранешни и активни припадници на полицијата кои, очигледно, биле на платниот список на кавачкиот клан, се уапсени во...

Свет9 часа

Инциденти на протестите во Париз: Демонстрантите кршеа излози и фрлаа камења врз полицијата

Инциденти избувнаа во Париз во попладневните часови на митинг против пензиската реформа бидејќи група од неколку стотици луѓе во црна...