Контакт

Актуелно

Македонија57 минути

Полицаец од Скопје го оставил полициското куче еден и пол час во паркиран автомобил, животното се задушило

Полицаец од Скопје го оставил полициското куче во паркиран автомобил, при што животното се задушило и пцовисало. Против него ќе...

Економија2 часа

Потпишан договор за заем од 26,4 милиони евра од ЕБОР за зајакнување на електропреносната мрежа

Во Владата денеска е потпишан договор за заем од 26,4 милиони евра помеѓу Европската банка за обнова и развој (ЕБОР)...

Македонија2 часа

Јанушев: Хајката на СДС е неоснована, ги фаќа страв затоа што секојдневно како Генерален секретаријат откриваме нови злоупотреби и ќе треба да одговараат

„Со денови ги гледам оние трагикомични обиди на СДС и нивните докажани полтрони и сателити во политиката како отворено лажат...

Регион3 часа

Maж во Хрватска им се заканувал на луѓе на улица со нож, па му се слошило и починал

Психички растроен маж, вооружен со нож, им се заканувал на луѓе во  Гарешница, Хрватска. Според соопштението, полицијата утрово во 07:10...

Свет3 часа

„Те следам, малечка“: првата порака на Бајден до Камала Харис по повлекувањето од кампањата

Американскиот претседател Џо Бајден ѝ се обрати на Камала Харис преку конференциски повик за време на нејзиниот состанок со персоналот...