Контакт

Актуелно

Македонија1 минута

Пендаровски до Мишел: Македонскиот јазик и идентитет мора да бидат гарантирани од ЕУ

Претседателот Стево Пендаровски оствари средба со претседателот на Европскиот совет, Шарл Мишел, кој престојува во еднодневна посета на Македонија. На...

Свет2 часа

Патнички авион летал 14 часа над океанот со огромна дупка на трупот

Патнички авион на „Емирати“ летал од Дубаи речиси 14 часа со огромна дупка на трупот пред да слета во Бризбејн,...

Регион3 часа

Најмалку шестмина загинати, а 25 повредени во автобуска несреќа во Турција

Патнички автобус рано утринава се превртел и слетал во бездна на излезот од Киркларели. Најмалку шест лица загинаа, а 25...

Македонија3 часа

Маричиќ: Нашата цел беше да го заштитиме македонскиот јазик во рамките на ЕУ и ја исполнивме

„Нашата цел во овој процес беше да го заштитиме статусот на македонскиот јазик во рамките на Европската Унија, а не...

Македонија4 часа

СДСМ: Најмалку четворица полицајци се повредени на вчерашните протести

Најмалку четворица полицајци биле повредени по синоќешните протести против францускиот предлог, тврди владејачкиот Социјалдемократскиот сојуз на Македонија. „На Денот на...