Контакт

Актуелно

Црна хроника7 минути

Во тепачка на деца се вклучиле и возрасни, ОЈО Струга поднесе обвинение за пет лица

Основното јавно обвинителство Струга поднесе Обвинителен предлог против пет лица за кривично дело – Учество во тепачка од член 132...

Свет2 часа

Сонувал дека му ја ограбуваат куќата, посегнал по пиштол и си пукал во ногата

Лошите соништа можат да не вознемират, да предизвикаат непријатност или вознемиреност, а можете ли да замислите низ што поминал Марк...

Свет4 часа

Блинкен: На ​​Иран му требаат до две недели да произведе материјал за нуклеарно оружје

Американскиот државен секретар Ентони Блинкен предупреди дека на Иран му требаат една до две недели за да произведе доволно материјал...

Свет4 часа

(Фото+видео) Хаос во Бангладеш: загинати и повредени на студентските протести, воведен полициски час

Владата на Бангладеш денеска одлучи да воведе полициски час низ целата земја и да распореди војска поради протестите во земјата....

Свет4 часа

Трамп: Имав многу добар телефонски разговор со украинскиот претседател Зеленски

Републиканскиот претседателски кандидат Доналд Трамп изјави дека имал „многу добар“ телефонски разговор со украинскиот претседател Володимир Зеленски, повторувајќи дека ќе...