Контакт

Актуелно

Свет56 минути

Палестинскиот претседател го обвини Израел за холокаустот врз неговиот народ

Палестинскиот претседател Махмуд Абас вчера предизвика бес кога го обвини Израел дека извршил „холокауст“ врз Палестинците, говорејќи на прес-конференција во...

Македонија1 час

СДСМ: Го штитиме македонскиот идентитет, ВМРО-ДПМНЕ шири лаги за бугаризација

Со усвоените и јавно објавени Препораки на Заедничката мултидисциплинарна експертска комисија за историски и образовни прашања како меур од сапуница...

Европа1 час

Двајца напаѓачи убиле во човек пред банка во Ливерпул, а потоа избегале со електрични велосипеди

Полицијата во Ливерпул трага по две лица кои застрелаа млад човек пред банка, а потоа избегаа од местото на настанот...

Македонија2 часа

ВМРО-ДПМНЕ: Владата излажа, сепак историските прашања се предмет на договарања

Власта на Ковачевски бесрамно ги лажеше граѓаните дека историските прашања и теми не се дел од пристапниот процес на Македонија...

Свет2 часа

Телото на уште еден убиен новинар е пронајдено во Мексико

Независен новинар е пронајден мртов на северот на Мексико, како нова жртва во серијата од 13 убиства на новинари и...