Контакт

Актуелно

Црна хроника52 минути

Кривична за жител на Чегране кој во глава прободел свој соселанец по што се пријавил во полиција

Гостиварското основното јавно обвинителство донесе наредба за истрага против лице од селото Чегране поради сомнение за сторено кривично дело обид...

Црна хроника2 часа

Кичевец починал на нива откако при незгода ја пресекол ногата со мотокултиватор

Во попладневните часови на 4 јуни во СВР Охрид било пријавено дека во кичевското село Другово се случила трагедија во...

Екологија3 часа

Eколозите порачуваат: 15% од територијата на државата треба да бидат заштитено подрачје

Светскиот ден на животната средина 5 јуни е значаен меѓународен ден за подигнување на свеста за зачувување на животната средина...

Свет3 часа

(Видео) Прекумерна сила на протестот во Бафало: Полицајци турнаа на земја немоќен старец

Протестите за бруталното полициско убиство на Афроамериканецот Џeорџ Флојд траат веќе десетти ден, а полицијата синоќа повторно употреби прекумерна сила...

Македонија4 часа

Приведени 38 лица за непочитување на полицискиот час, седуммина ја прекршиле мерката за изолација

Во текот на изминатите 24 часа евидентирано е дека на ниво на целата држава 48 лица го прекршиле полицискиот час,...