Контакт

Актуелно

Црна хроника16 минути

Скопјанка нападната пред очите на својот малолетен син

Скопјанка била физички нападната пред својот малолетен син, информираат од Министерството за внатрешни работи. Вчера, во 22.30 часот, во СВР...

Европа29 минути

Поради жестоки реакции, Австрија ги отстрани израелските знамиња од државните институции

Израелските знамиња, поставени на зградите на институциите во Австрија во знак на солидарност со Израел, беа отстранети поради жестоките реакции...

Македонија2 часа

(Видео) Пендаровски прими вакцина против Ковид-19

Претседателот Стево Пендаровски денеска во вакциналниот пункт на ЈЗУ Здравствен дом Куманово, во спортската сала на СОУ „Перо Наков”, прими...

Македонија3 часа

Досега 40 отсто од населението над 70 години примило една доза вакцина

Според последните бројки, досега во земјава 40 проценти од населението над 70 години имаат примено барем една доза вакцина и...

Регион3 часа

Чешкиот претседател му се извини на Вучиќ за бомбардирањето во 1999 година

Претседателот на Чешка, Милош Земан, ѝ се извини на Србија за бомбардирањето на НАТО во 1999 година, оценувајќи дека тоа...