Контакт

Актуелно

Европа5 минути

(Видео) Двајца од повредените во Париз се борат за живот

Двајца од повредените во нападот со нож во близина на поранешното седиште на магазинот „Шарли Ебдо“ во Париз се во...

Македонија2 часа

Полициски синдикат: Нападот врз полицајци е напад и врз државата, мора да се заострат казните

Македонскиот полициски синдикат најостро го осудува вчерашниот настан, кога група дрвокрадци ја нападнале полициската патрола од пет полициски службеници кај...

Македонија2 часа

Шилегов го повика Пендаровски заедно да го уредат целиот покрив на ГТЦ

На затворањето на меѓународниот фестивал на европски филм „Синедејс“, што вчеравечер се одржа на зелениот покрив на Градскиот трговски центар,...

Црна хроника2 часа

Обвинениe против чичкото кој ги малтретираше внуците во парк

На чичкото кој насилно се однесуваше со внуците во градскиот парк во Скопје и беше снимен од граѓанин ќе му...

Црна хроника2 часа

Петмина полицајци претепани од дрвокрадци во Велешко

Полициска патрола синоќа била нападната на место викано Кисела Вода во атар на велешкото село Степанци, при преземање мерки против...