Контакт

Актуелно

Европа7 часа

Претседателот на Финска: Ќе поминеме преку барањата што Турција ги искажа

„Финска ќе помине преку барањата што Турција ги искажа во спротивставување на плановите на таа земја и на Шведска да...

Свет8 часа

Бајден: Шведска и Финска ги исполнуваат сите услови за влез во НАТО

Претседателот на Соединетите Американски Држави, Џо Бајден, изјави дека Шведска и Финска ги исполнуваат сите услови за влез во НАТО....

Регион9 часа

Абазовиќ: Западен Балкан може да стане нова Украина доколку остане надвор од ЕУ

Пред европарламентарците се обрати премиерот на Црна Гора, Дритан Абазовиќ. „Не смееме да гледаме на Западен Балкан како на црна...

Свет11 час

Заврши истрагата на полицијата – Борис Џонсон казнет

Британскиот премиер, Борис Џонсон, и министерот за финансии, Риши Сунак, беа казнети затоа што се собраа во канцеларијата на Џонсон...

Македонија13 часа

76 нови случаи на Ковид-19 и три починати лица

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа направени се 1.232 тестови, а регистрирани се 76 нови случаи на...