Контакт

Актуелно

Економија8 минути

Најбогатите 26 милијардери во светот поседуваат богатство исто колку 3,8 милијарди луѓе

Светските милијардери секојдневно се збогатуваат за дополнителни 2,5 милијарди долари. Бројката на милијардери во светот достигна  2.208, што е двојно...

Македонија28 минути

Скопјани од денеска може да аплицираат за субвенции за печки на пелети

Градот Скопје на граѓаните што имаат купено печки на пелети од 7 ноември 2018 година до 30 ноември 2019 ќе...

Црна хроника2 часа

Дилер од Богданци одгледувал марихуана во куќата на баба му

Дилер од Богданци одгледувал и криел марихуана во домот на неговата баба. Против него е покренато обвинение за неовластено производство...

Европа3 часа

(Видео) Планинарски дом во Австрија исчезна под обилните снежни наноси

Хеликоптерска снимка од планината Ајзенерцер Рајхенштајн на австриските Алпи прикажува планинарски дом кој исчезнал под дебел слој снег. Обилните снежни...

Црна хроника3 часа

Во пожар изгоре куќа на 77-годишен прилепчанец

Во пожар изгоре куќата на 77-годишен прилепчанец. Како што информира полицијата, пожарот настанал вчера, во 10 часот, на улицата Димче...