Контакт

Актуелно

Свет9 часа

САД со порака до Русија: Ќе има последици ако Навални почине

Џејк Саливан, советник на претседателот на САД, Џо Бајден, во емисијата на Си-Ен-Ен „Стејт оф јунион“ изјави дека владата ѝ...

Македонија9 часа

Пендаровски ги потпиша указите за прогласување на законите од петтиот пакет економски мерки

Претседателот, Стево Пендаровски, ги потпиша указите за прогласување на законите од т.н. петти пакет економски мерки што денеска беа усвоени...

Црна хроника11 час

Разбојници нападнале и ограбиле 20-годишно момче во Центар

Двајца разбојници со метален предмет нападнале и ограбиле 20-годишно момче во Центар. Според информациите на МВР, вчера во Полициска станица...

Македонија11 час

Кајмакоски: Да оставиме надлежните органи да си ја вршат својата работа

Пејачот Даниел Кајмакоски, кој трет ден е во болница, побара разбирање од медиумите и да не се објавуваат непроверени информации...

Македонија11 час

ВМРО-ДПМНЕ: Пратениците болни од ковид да се вратат во изолација, ќе поднесеме кривични пријави

Пратениците болни од Ковид-19 да се вратат во изолација веднаш, ВМРО-ДПМНЕ ќе поднесе кривична пријава, порача опозициската партија и предупреди...