Контакт

Актуелно

Црна хроника16 минути

Скопјанец ги нападнал сопругата и малолетната ќерка, па кршел по дома

Полицијата вчера го приведе Ѓ.Р.(44) од Скопје, затоа што околу 11.00 часот во семејниот дом на подрачје на општина Аеродром...

Македонија27 минути

ДИК: Одѕивот до 15 часот е 34,87 отсто

До 15 чaсот од вкупно запишани 4.514 гласачи на седумте избирачките места гласале 1.574, односно 34.87 отсто, објави Државната изборна...

Црна хроника4 часа

Прегазена велешанка, со тешки повреди пренесена во болница

Вчера околу 17.05 часот во СВР Велес било пријавено дека на улицата „Димитар Влахов“ во Велес, патничко возило „фолксваген кеди“...

Свет6 часа

(Видео) Ирскиот министер: Палестинскиот и израелскиот народ имаат еднакво право на безбедност

„Денеска, ја изразуваме нашата недвосмислена поддршка за еднакво право на безбедност, достоинство и самоопределување на палестинскиот и израелскиот народ“, објави...

Свет6 часа

Шпанскиот премиер: Ова признавање не е против Израел, тоа не е во корист на Хамас

Шпанскиот премиер Педро Санчез изјави дека израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху сè уште бомбардира болници и училишта и ги казнува жените...