Контакт

Актуелно

Свет16 минути

(Видео) Сообраќајна несреќа во Австралија, камион виси од мост

Сообраќајна несреќа ги блокираше дел од автопатите во Австралија. Камион кој пренесувал производи од живина во австралиската сојузна држава Викторија...

Крвав четврток2 часа

Во судот се изведуваат писмени докази за настаните од 27 април

Со получасовно задоцнување во Kривичниот суд утрово продолжи судењето за настаните од 27 април. На почетокот од судското рочиште обвинителката...

Црна хроника2 часа

Притвор за Албанец кој вооружен илегално престојувал во Македонија

Триесетгодишен државјанин на Албанија се сомничи за сторено кривично дело неовластено изработување, држење, посредување и тргување со оружје, информираат од...

Македонија2 часа

(Видео) Сашо Мијалков не се појави на денешното рочиште за „Таргет-Тврдина“

Сашо Мијалков не се појави на денешното рочиште за „Таргет-Тврдина“ бидејќи судот поради краткиот временски период по синоќешното приведување на...

jovan-despotovski jovan-despotovski
Економија3 часа

Фондот за иновации избра софтверско решение, за проектот доделени околу 4,5 милиони денари

Иновативното решение на компанијата „Некстсенс ДОО“ е избрано како прворангирано на Јавниот повик за финансирање на проект за изработка на...