Контакт

Актуелно

Европа19 минути

Бројот на заразени во Италија се зголеми на 322, починаа 10 лица

Бројот на пациенти со коронавирус во Италија се искачи на 322, а бројот на починати се искачи на 10 лица....

Регион2 часа

Поддршка од земјите членки на ЕУ за новата методологија за проширување

Советот за општи работи на ЕУ на состанок во Брисел ја поздрави изменетата методологија на процесот на пристапување во ЕУ...

Регион4 часа

Хрватот кај кого е потврден коронавирус во петокот бил на работа, се огласија и од компанијата

Првиот Хрват кај кого беше потврдена инфекција со коронавирус е вработен во технолошката компанија „Ериксон Никола Тесла“ и бил на...

Регион5 часа

Еден од Србите што се вратил од Тајланд е пуштен од болница, другиот е задржан

Еден од двајцата мажи остана на инфективното одделение во Општата болница во Шабац поради сомнение дека би можел да е...

Свет7 часа

(Видео) Иранскиот заменик-министер за здравство заразен со коронавирус

Заменик-министерот за здравство на Иран, Ираџ Харирчи, е позитивен на тестот за коронавирусот, објави иранската новинска агенција ИЛНА, додавајќи дека...