Контакт

Актуелно

Свет7 часа

(Видео) Силен земјотрес во Турција, најмалку четворица мртви и повеќе урнати згради

Силен земјотрес со јачина од 6,9 степени го погоди денес источниот дел на Турција. Тлото се тресело во округот Сиврице,...

Европа8 часа

Борис Џонсон и ЕУ го потпишаа договорот за брегзит

Британскиот премиер Борис Џонсон и лидерите на ЕУ потпишаа договор за излезот на Велика Британија од Европската Унија, кој е...

Црна хроника9 часа

Скопјанец со стап тепал малолетна потстанарка зошто скршила огледало и ја исекол со скршените парчиња

Скопското основно јавно обвинителство поведе постапка против 64-годишен скопјанец кој претепал малолетна постанарка поради скршено огледало. Како што информираат од...

Црна хроника10 часа

Поднесени три кривични пријави за градење без дозвола во Струга

Струшката полиција поднесе кривични пријави против три лица, двајца стружани и еден охриѓанец, кои на тоа подрачје граделе без соодветни...

Европа11 час

Шест лица загинаа во напад во Германија

Шест лица се убиени, а неколку повредени во пукање во градот Рот ам Зе, во југозападна Германија, потврди полицијата. Осомничениот...