Контакт

Актуелно

Регион30 минути

Премиерот на БиХ позитивен на коронавирус

Премиерот на Федерацијата Босна и Херцеговина, Фадил Новалиќ, е позитивен на коронавирус. Тој ги почувствувал првите симптоми на неодамнешниот мировен...

Македонија2 часа

Не е зголемен процентот на пациенти хоспитализирани поради коронавирусот во земјата

Процентот на хоспитализирани пациенти со Ковид-19 во земјата не е зголемен и во моментов не се очекува изненадување во смисла...

Македонија2 часа

Лични карти може да се подигнат и на денот на гласањето

Министерството за внатрешни работи ги информира граѓаните дека управните служби при МВР на територијата на целата држава на денот на...

Македонија4 часа

Притвор од 8 дена за насилникот од автокампот „Градиште“

Охридското Обвинителство поднесе предлог за определување мерка притвор за 32-годишниот скопјанец, кој на 10 јули во Охрид, во автокампотот „Градиште“,...

Регион6 часа

Српски доктор открива: Обдукциите на починатите од Ковид-19 се ужасни, белите дробови им се уништени

Српскиот кардиохирург Миљко Ристиќ денеска изјави дека обдукциите на оние кои починале од коронавирус покажале зачудувачки и крајно загрижувачки податоци....