Контакт

Актуелно

Македонија1 минута

Туск на средби со Заев и Пендаровски

Претседателот на Европскиот Совет, Доналд Туск, денеска престојува во посета на Северна Македонија. Тој ќе се сретне со претседателот Стево...

Свет11 час

Ел Багдади се заканува со нови напади

Медиумската мрежа на екстремистичката група Исламска држава објави аудиоснимка, во која се тврди дека е од водачот на таа терористичка...

Свет12 часа

Кремељ: Меѓународната заедница да не брза со заклучоци за нападите на Саудиска Арабија

Неприфатливо е да се зборува за евентуална одмазда за нападите врз саудиските нафтени постројки, порача Русија и ги повика земјите...

Свет13 часа

Тројца починати и над 220 заразени од листерија во Шпанија

Тројца луѓе починаа, а најмалку 222 се заразени во досега најголемата епидемија на листерија забележана во Шпанија, соопшти Светслата здравствена...

Македонија14 часа

Влада: Службените трошоци на членовите на Владата се намалени за 26% во однос на првиот мониториран циклус

Владата го објави најновиот шестмесечен извештај за трошоците на функционерите на актуелниот состав на Владата. Целта на оваа алатка, како...