Контакт

Актуелно

Црна хроника1 минута

Пукање на улицата „Џон Кенеди“ во Чаир, полицијата го истражува случајот

Истрели од огнено оружје се слушале утрово во скопски Чаир, што ги вознемирило жителите, кои подоцна настанот го пријавиле во...

Македонија2 часа

Граѓаните кои немаат трајни дозволи за движење во полициски час треба да извадат нови

Претходно издадените дозволи за движење за време на полициски час, кои се назначени како трајни, продолжуваат да важат и за...

Црна хроника2 часа

Скопјанец со автомобил удрил во бетонски ѕид и во полициско возило, тројца повредени

Триесет и седумгодишен скопјанец со автомобил удрил во бетонски ѕид и во полициско возило во Сарај, при што повредени се...

Свет2 часа

(Видео) Полицијата во Сан Франциско уби момче, мислеле дека има пиштол

Полицијата во Сан Франциско уби момче осомничено дека ограбило аптека, мислејќи дека има пиштол со себе. Тоа се покажа како...

Свет4 часа

Поранешниот американски министер за одбрана: Трамп сака да нè подели

Угледниот американски генерал и поранешен министер за одбрана Џејмс Матис, кој даде оставка во 2018 година, по одлуката за повлекување...