Контакт

Актуелно

Регион3 часа

ОМО Илинден-Пирин: Полицијата не им дозволи на Македонците да веат македонски знамиња во Благоевград

Македонците во Бугарија се жалат дека бугарската полиција не им дозволила да веат македонски знамиња во Благоевград. Од ОМО Илинден-Пирин...

Македонија4 часа

(Видео) Димитриевски за БНТ: Гоце Делчев е симболот на македонизмот, политичари од Бугарија доаѓаа во Македонија и нѐ навредуваа

Градоначалникот на општина Куманово Максим Димитриевски во емисијата „Говори сега“ на бугарската национална телевизија БНТ1 во Софија рече дека стигнал...

Македонија5 часа

Снегот парализираше патишта низ Македонија

Снегот предизвика проблеми во сообраќајот, парализирајќи ги патиштата во државата. Порадни големи снежни наноси на патот направен од силен ветер...

Црна хроника6 часа

Во скопска продавница за миленици се продавала дрога, полицијата најде 85 таблети

Дрога се продавала во продавница за миленици во Скопје. Полицијата извршила претрес во просториите на продавницата и нашла 85 таблети....

Македонија6 часа

(Видео) Мицкоски: Поради неспособноста на власта, денес бевме сведоци нa чин кој место да нѐ обедини, нѐ разединува

Главната водилка на Гоце Делчев, а тоа е дека тој го разбира светот како поле на културен натпревар, претпоставува дека...