Контакт

Актуелно

Македонија29 минути

Алијанса за Албанците: Инцидентот во Чаир со највисоки полициски службеници е одраз на владеењето на ДУИ

Синоќешниот инцидент во Чаир во којшто учествуваа највисоки полициски службеници е најдобар одраз на владеењето на ДУИ, се вели во...

Црна хроника1 час

Приведен малолетник од Скопје, со остар предмет нападнал вработена во аптека и одзел пари

Синоќа во 19.30 часот на подрачје на Бит Пазар од полициски службеници од Единицата за внатрешни работи Центар и Бит...

Македонија1 час

Мицкоски за МПЦ: Да чекориме обединето кон заштита на нашиот идентитет

Голем ден за нашата света Македонска Православна Црква – Охридската Архиепископија, напиша на фејсбук лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски....

Македонија2 часа

Пендаровски: Одлуката на Српската православна црква ќе придонесе за исправање на историските неправди

Претседателот Стево Пендаровски, упати порака по повод донесената одлука од соборот на Српската православна црква за прифаќање на автокефалноста на...

Црна хроника2 часа

„Мерцедес“ удрил во 79-годишна жена од Неготино

Вчера утрото во 10,30 часот во Неготино на ул.„Маршал Тито“ патничко моторно возило „мерцедес“ со неготински регистарски ознаки, управувано од...