Контакт

Актуелно

Македонија8 минути

Бочварски: Стан за семејството на девојката чии органи беа донирани и спасија други животи

Министерот за транспорт и врски Благој Бочварски на социјалните мрежи напиша дека денеска на седница на Комисијата за станбени прашања...

Регион42 минути

Грција се подготвува за пристигнување туристи, презентиран планот за ублажување на мерките

Грчката влада го претстави нацрт-планот за олеснување на ограничувањата наметнати од пандемијата на коронавирусот очекувајќи туристите да пристигнат во средината...

Регион2 часа

Шаленберг: 2021 година не смее да биде изгубена година за Балканот и за ЕУ

Министрите за надворешни работи на ЕУ ќе разговараат за Русија и Западен Балкан на состанокот в понеделник во Брисел. По...

Свет2 часа

(Видео) Познато е каде на Земјата може да паднат делови од кинеската ракета

Повеќето остатоци од големата кинеска ракета за кои се очекува дека викендов ќе се вратат во атмосферата ќе изгорат при...

Свет3 часа

СЗО ја одобри кинеската вакцина на „Синофарм“ за итна употреба

Светската здравствена организација (СЗО) објави дека кинеската вакцина на „Синофарм“ против Ковид-19 е одобрена за итна употреба, пренесува АП, наведувајќи...