Контакт

Артикли од MAK FAX

Актуелно

Регион8 часа

Прва пилот-забава во Хрватска без маски и дистанца

Во Хрватска вечерва се одржува првата пилот-забава со цел да се провери дали собирите на граѓани кои се вакцинирани, тестирани...

Македонија11 час

(Видео) Заев-Мицотакис: Договорот од Преспа донесе решенија кои значат пријателство, прогрес и економија

Премиерот Зоран Заев денеска во Атина имаше работна средба со грчкиот колега Киријакос Мицотакис. На средбата присуствуваа и вицепремиерите за...

Регион14 часа

Во Словенија 200 луѓе по грешка добиле смс-порака дека ќе бидат уапсени

Околу 200 луѓе во Словенија добиле смс-порака да очекуваат да бидат уапсени, што се покажало дека е испратено по грешка...

Македонија16 часа

Заев очекува решение со Бугарија, подршката од Грција на патот кон ЕУ добредојдена

Премиерот Зоран Заев на Економскиот Форум Делфи кој се одржува во Атина дискутираше за придобивките од Договорот од Преспа, соработката...

Црна хроника18 часа

Убиство во скопски Бутел

Министерството за внатрешни работи соопшти детали за вооружениот напад кој се случи синоќа на паркинг на подрачјето на Чаир а...