Контакт

Артикли од MAK FAX

Актуелно

Црна хроника3 часа

Убиено 22-годишно момче во тепачка во Струмица

Вечерва во Струмица е убиено 22-годишно момче во тепачка меѓу две семејства во Туското маало. Во тепачката повреден е малолетник...

Македонија4 часа

Весна Петрушевска: Македонскиот јазик е нашата тврдина, со него ние војуваме

Прво, општествена одговорност е секој културен работник, актери, музичар да дојде и да говори дека имаме само еден јазик, а...

Македонија5 часа

Ребека: Ако стоиме вака, нема да им се стресат гаќите, да го блокираме системот

Пејачката Ребека Јанковска пред Собранието го преименува Макрон во Морон. Го праша Бујар Османи каде се родил, каде се лекува,...

Регион7 часа

Сопругата на хрватскиот претседател вршела притисок да му ги поправат оценките на син ѝ

Хрватското Министерство за образование и наука отвори инспекциска постапка во училиштето во кое учи синот на хрватскиот претседател Зоран Милановиќ...

Економија8 часа

Рама: Блиску сме до откривање гас и нафта во Албанија

Албанскиот премиер Еди Рама денеска изјави дека компанијата „Шел“ е многу блиску до важно откритие за гас и нафта во...