Контакт

Артикли од MAK FAX

Актуелно

Свет1 час

(Видео) Несекојдневно видео се шири од САД: Белците клекнати бараат прошка од Афроамериканците

Од САД, во сред потресните слики од полициско насилство и дивеење на демонстрантите поради убиството на Џорџ Флојд, се појави...

Свет2 часа

„Сакс фифт авенју“ со бодликава жица се штити од грабежи

„Сакс фифт авенју“ ја обвитка својата клучна продавница на Менхетн со бодликава и со жилет-жица за да ги спречи крадците...

Македонија3 часа

ЗНМ и ССНМ: Уредбата на Владата за помош на медиумите е селективна и не ги опфаќа сите медиуми

Здружението на новинарите на Македонија и Самостојниот синдикат на новинари и медиумски работници изразуваат загриженост за состојбата на локалните и...

Црна хроника3 часа

Маж прегазен од сопствениот автомобил во близина на наплатната станица Миладиновци

Синоќа по полноќ било пријавено дека на автопатот Св.Николе – Скопје, пред наплатната станица Миладиновци, се случил сообраќаен инцидент со...

Македонија4 часа

Во изминатие 24 часа издадени решенија за изолација на 392 лица

Во текот на изминатото деноноќие за 392 лица биле издадени решенија за изолација, а 150 лица потпишале изјави за самоизолација,...