Контакт

Артикли од MAK FAX

Актуелно

Свет7 минути

Поранешниот претседател на Перу, обвинет за корупција, побара азил во амбасадата на Уругвај

Поранешниот претседател на Перу, Алан Гарсија побара азил во дипломатското претставништво на Уругвај во Лима, само неколку часа откако судијата...

Економија14 минути

Фирмите со блокирани сметки уште 1 година ќе може да плаќаат сметки со цесија и преземање долг

Министерството за финансии подготвува измени на Законот за платниот промет, објавено е на Единствениот национален регистар на прописи на РМ. ...

Европа38 минути

(Видео) Макрон се обрати пред пратениците на германскиот Бундестаг

Претседателот на Франција Емануел Maкрон доцна синоќа во германскиот Бундестаг изјави дека Франција и Германија треба да се изгради модерна,...

Свет59 минути

(Видео) Вулканот Фуего повторно претставува закана, наредена е евакуација

Властите во Гватемала ги повикаа жителите на осум општини во земјата, кој се во непосредна близина на вулакнот Фуего, да...

Македонија2 часа

Забрана за товарни возила кај Делчево и на патот Крива Паланка-Деве Баир

Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози, на места со остатоци од кашест снег на коловозот.Забрана за товарни...