Контакт

Актуелно

Македонија37 минути

Поднесено обвинение против Јанакиески и уште 10 лица за предметот „Шпански скали“

Обвинителството за гонење организиран криминал и корупција  достави обвинение до кривичниот суд против 11 лица за предметот популарно наречен „Шпански...

Македонија56 минути

(Видео) Заев: Со поднесените амандмани, од ДУИ ни даваат сериозна причина за размислување

Неколку илјади поднесени амандмани од опозициската ВМРО-ДПМНЕ на законите за Академијата на судии и јавни обвинители, за јавнообвинителската служба и...

Свет3 часа

Италијански суд му нареди на „Фејсбук“ да ја врати страницата на неофашистичката Каза Паунд

Италијански суд пресуди дека „Фејсбук“ мора да ја обнови страницата на неофашистичката партија Каза Паунд истакнувајќи го огромното влијание на социјалните...

Црна хроника3 часа

Разбојници со лажен пиштол ограбиле заложна куќа во Скопје

Основното јавно обвинителство Скопје поднесе обвинение против две лица што се товарат за разбојништво. Обвинетите како соизвршители, по претходен договор,...

Македонија6 часа

Пендаровски: „Рекет“ дискредитира голем дел од нашите напори за справување со корупцијата

Случајот „Рекет“ дискредитира голем дел од нашите напори и надежи за справување со криминалот и високата корупција. Лично, не очекував...