Контакт

Актуелно

Македонија23 минути

ДИК со герила-акција во Охрид и Струга: Ти си на ред! Гласај безбедно!

Државната изборна комисија ја води кампањата „Ти си на ред“ за претстојните предвремени парламентарни избори 2020. Со герила-акција, за првпат...

Регион35 минути

Припадник на вооружените сили на БиХ почина од коронавирус, вкупно 33 лица заразени меѓу војниците

Во болницата Касиндо-Лукавица во Источно Сараево вчера почина З.Ц., член на вооружените сили на Босна и Херцеговина, како последица на...

Македонија2 часа

Двајца колеги од КАРИЛ ќе ги менуваат анестезиолозите што си дале отказ во „8 Септември“

Двајца анестезиолози од Клиниката за анестезија, реанимација и интензивно лекување ќе ги заменат анестезиолозите кои во петокот си дале отказ...

Свет2 часа

Велика Британија ќе ја спасува културата со две милијарди долари помош

Велика Британија планира да вложи речиси две милијарди долари за да им помогне на театрите, уметничките галерии и други културни...

Македонија2 часа

Сугарески: Нема да има селективност при уривање на дивоизградените објекти во Охрид и Струга

Законот е еднаков за сите и нема да се применува селективност при уривање на дивоизградените објекти во Охрид и Струга“,...