Контакт

Актуелно

Регион23 минути

Во Хрватска 69 нови случаи на коронавирус

Во изминатите 24 часа се евидентирани 69 нови случаи на инфекција со коронавирус, со што бројот на активни случаи е...

Свет53 минути

(Вознемирувачко видео) Објавена снимка како 16-годишен голман го удира гром на терен

Иван Заборовски, млад голман на рускиот третолигаш Знамја Труда заврши во болница, откако го погодил гром на тренинг на тимот....

Македонија2 часа

ДИК со герила-акција во Охрид и Струга: Ти си на ред! Гласај безбедно!

Државната изборна комисија ја води кампањата „Ти си на ред“ за претстојните предвремени парламентарни избори 2020. Со герила-акција, за првпат...

Регион2 часа

Припадник на вооружените сили на БиХ почина од коронавирус, вкупно 33 лица заразени меѓу војниците

Во болницата Касиндо-Лукавица во Источно Сараево вчера почина З.Ц., член на вооружените сили на Босна и Херцеговина, како последица на...

Македонија3 часа

Двајца колеги од КАРИЛ ќе ги менуваат анестезиолозите што си дале отказ во „8 Септември“

Двајца анестезиолози од Клиниката за анестезија, реанимација и интензивно лекување ќе ги заменат анестезиолозите кои во петокот си дале отказ...