Контакт

Актуелно

Свет7 часа

Американскиот секретар за одбрана: НАТО ќе биде вовлечен во војна со Русија, ако Украина загуби

Американскиот секретар за одбрана Лојд Остин предупреди дека НАТО ќе биде вовлечен во војна, доколку Украина биде поразена од инвазијата...

Европа9 часа

12-годишно девојче со месеци сексуално злоставувано од група момчиња, меѓу нив и малолетници во Австрија

Австриската полиција покрена истрага против 17 лица, главно малолетници, под сомнение дека сексуално злоставувале 12-годишно девојче во текот на неколку...

Македонија11 часа

„Палчо не киднапира и убива деца и старци“: партијата „Десна“ објави наводно писмо од Палевски

Партијата „Десна“ објави наводно писмо за кое се тврди дека е напишано од Љупчо Палевски-Палчо првоосомничен за организација и реализација...

Македонија12 часа

Битиќи: Наставниците, здравствените работници, полицајците и војниците се сведоци на зголемување на платите како никогаш досега

Наставниците, професорите, здравствените работници, полицајците и војниците беа сведоци на зголемување на платите како никогаш досега, напиша на социјалните мрежи...

Црна хроника12 часа

Криел дека мајка му е почината, па неколку години ги користел правата на семејна инвалиднина: кривична против маж од Скопје

Одделот за сузбивање организиран и сериозен криминал поднесе кривична пријава против Н. Љ. (60) од Скопје поради постоење основи на...