Контакт

Актуелно

Свет30 минути

Исламска држава презеде одговорност за нападите во Шри Ланка

Терористичката организација Исламска држава презеде одговорност за бомбашките напади во Шри Ланка, во кои загинаа над 300 луѓе, а повредени...

Македонија56 минути

Руски експерт: Русија не треба да стане донатор на НАТО преку Северна Македонија

Москва треба стратешки да размислува за идната економска соработка со Скопје, каде што двајцата претседателски кандидати што се натпреваруваат во...

Македонија57 минути

Нов градски парк ќе никне кај расчистената депонија во Карпош

Екипи на Град Скопје и на Општина Карпош денеска почнаа голема акција за расчистување на децениските депонии зад Спортскиот центар...

Македонија2 часа

(Видео) Братот на Бесир Беља: Не ја прифаќаме пресудата, сѐ уште нема правда во Македонија

„Ние не ја прифаќаме оваа пресуда и ќе се жалиме до Апелација. Видовме дека сè уште нема правда во Македонија,...

Црна хроника2 часа

Рачна бомба од Втората светска војна откриена на брегот на Дебарското Езеро

Рачна бомба од Втората светска војна е пронајдена на брегот на Дебарското Езеро, кај месноста Венец. Според информациите на СВР...