Контакт

Актуелно

Свет4 минути

Патнички авион летал 14 часа над океанот со огромна дупка на трупот

Патнички авион на „Емирати“ летал од Дубаи речиси 14 часа со огромна дупка на трупот пред да слета во Бризбејн,...

Европа60 минути

Најмалку шестмина загинати, а 25 повредени во автобуска несреќа во Турција

Патнички автобус рано утринава се превртел и слетал во бездна на излезот од Киркларели. Најмалку шест лица загинаа, а 25...

Македонија1 час

Маричиќ: Нашата цел беше да го заштитиме македонскиот јазик во рамките на ЕУ и ја исполнивме

„Нашата цел во овој процес беше да го заштитиме статусот на македонскиот јазик во рамките на Европската Унија, а не...

Македонија3 часа

СДСМ: Најмалку четворица полицајци се повредени на вчерашните протести

Најмалку четворица полицајци биле повредени по синоќешните протести против францускиот предлог, тврди владејачкиот Социјалдемократскиот сојуз на Македонија. „На Денот на...

Македонија3 часа

Османи: Францускиот предлог и протоколот се два неповрзани процеса

Министерот за надворешни работи Бујар Османи во синоќешното гостување на Националната телевизија истакна дека францускиот предлог и протоколот се два...