Контакт

Актуелно

Свет3 часа

Русија е спремна за секакво сценарио ако се влошат односите со САД 

Русија е спремна на секакво сценарио, особено во случај на понатамошна дестабилизација и влошување на ситуацијата од страна на САД и нема да разместува ракети додека тоа...

Црна хроника3 часа

Во возила на македонските патишта за еден ден пронајдени 72 мигранти

Во текот на 17 јуни полициски екипи во три возила на македонските патишта пронашле дури 72 мигранти. Во првиот случај,...

Европа3 часа

Европскиот суд пресуди дека германските патарини за туристи се дискриминирачки

Планираната германска патарина за автомобили ги дискриминира странските возачи и го крши законот на Европската Унија, рече највисокиот суд на...

Македонија4 часа

Општина Гази Баба: Просторот околу јамата во Хиподром е обезбеден со заштитна ограда

Просторот околу јамата во дворот на училиштето „Вера Јоциќ“ во скопската населба Хиподром е обезбеден со заштитна ограда, соопшти Општина...

Свет6 часа

(Видео) Руски ловци во еден ден двапати пресретнаа американски бомбардери

Руски воени авиони двапати во западниот и јужниот дел на границата пресретнале американски бомбардери „Б-52H“, објави руското Министерство за одбрана....