Контакт

Актуелно

Црна хроника3 часа

Тепачка меѓу две групи кај „Чаирчанка“ поради долгови

Деветнаесетгодишен жител на скопското село Никиштане пријавил во полиција дека доцна синоќа кај место викано „Чаирчанка“ на ул.„Цветан Димов“, поради...

Македонија4 часа

(Видео) Локвенец: Неуспешниот обид за конструкција со неовластени снимки покажува зошто мораше да се донесе Законот за ЈО

Ова е уште еден доказ дека на дневна основа ВМРО-ДПМНЕ и неговото раководство не можат да функционираат без лаги и...

Спорт5 часа

Шпанците го обвинуваат тетовскиот супер-агент Фаљи Рамадани за перење пари!

Фаљи Рамадани, еден од најмоќните фудбалски агенти на светот, е под истрага на шпанските власти за учество во шема за...

Црна хроника6 часа

Четворица скопјани претепале чувар зошто ги пријавил во полиција

Приведени четворица напаѓачи од Скопје, бидејќи доцна синоќа, на автобуската станица во населбата „11 Октомври“ во Кисела Вода, физички нападнале...

Свет8 часа

Сандерс води во Невада, порача дека ќе работи спротивно од Трамп

Сенаторот од Вермонт, Берни Сандерс според проценките на Си-ен-ен победи на кокусот на демократите во Невада, додека поранешниот потпретседател на...