Контакт

Актуелно

Свет10 минути

Франција повика на прекин на огнот, Германија го осуди Хамас

Франција и Египет се последните во низата држави кои повикуваат на прекин на насилството меѓу Израел и палестинските милитанти во...

Црна хроника2 часа

Натепани три лица во својот дом во Илинден поради долг

Три лица биле натепани во својот дом во населбата Илинден поради долг. Нападот доцна синоќа го извршиле С. В. (21), П....

Регион5 часа

Напнато на самитот Брдо-Бриони: Османи и Џаферовиќ го нападнале Вучиќ

Самитот Брдо-Бриони стана напнат на самиот почеток, пренесуваат српските медиуми. Како што неофицијално дознава „Новости“, косовскиот претседател Вјоса Османи и...

Македонија7 часа

Само 6 хоспитализирани со Ковид-19 за 24 часа, се намалува бројот на пациенти во скопските ковид-центри

Во изминатите 24 часа во ковид-центрите во Скопје се хоспитализирани 6 нови пациенти поради компликации од коронавирусот. Вкупно 204 лица...

Свет9 часа

Тројца убиени во напад со нож на железничка станица во Русија

Најмалку три лица се убиени утрово во напад со нож во близина на железничка станица во рускиот град Екатиринбург, пренесе...